Petroldeki düşüş kime yarar?

Ünlü yatırım uzmanı Mark Mobius, petrol fiyatlarındaki uzun süreli düşüşün Rusya’yı olumlu etkileyebileceğine dikkat çekti.

Dünyanın en önemli yatırım uzmanlarından birisi olarak gösterilen Franklin Templeton’ın Gelişmekte Olan Piyasalar Grubu Başkanı Mark Mobius, petrol fiyatlarındaki uzun süreli düşüşün Rusya‘yı olumlu etkileyebileceğini belirtti.

RUSYA BUNU ER YA DA GEÇ BAŞARIYA DÖNÜŞTÜREBİLİR”

Franklin Templeton Investments’dan Mark Mobius, petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün şu anda ekonomiye negatif etki yapmasına rağmen Rusya‘nın en ya da geç bunu gerçek bir başarıya dönüştürebileceğini söyledi.

“BİR UMUT IŞIĞI VAR”

Mobius yaptığı açıklamada, “Bir umut ışığı var. Eğer tahminimiz gerçekleşir ve Rusyaeline batan ‘petrol dikeni’ni çıkararak, ekonomisini çeşitlendirip sadece petrol piyasasına bağımlı olmaktan kurtarır ise bu gerçek bir başarı hikayesi olur” diye konuştu.

Mobius açıklamasında Rusya piyasasında er sektörün kayda değer bir potansiyeli olduğuna inandığını belirtirken, hisse senetlerinin olmaları gereken değerin altında işlem gördüklerini de savundu. Bununla birlikte Mobius, “Yatrımlar devam ettiği sürece Rusyahisse senedi piyasası için tahminim pozitif olamaz” diye konuştu.

Kaynak: fortuneturkey.com

Habere Yorum Yapın