100 milyon liralık kira sertifikası ihraç edecek

Türkiye Finans iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş, 100 milyon liralık kira sertifikası ihracı için 26 Eylül-28 Eylül tarihleri arasında talep topladı. 171 gün vadeli kira sertifikasının yıllık basit getiri oranı yüzde 10.25 olacak

Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni kira sertifikası ihracını tamamladı. Bankanın iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş’nin 26-27-28 Eylül 2016 tarihleri arasında TL bazında ve yurtiçi piyasada gerçekleştirdiği 100 milyon lira tutarlı kira sertifikasının yıllık basit getiri oranı yüzde 10.25 olacak.

TF Varlık Kiralama A.Ş’nin halka arz yöntemiyle 30 Eylül 2016’da ihracını gerçekleştirdiği kira sertifikasının satışının tamamlandığına ilişkin özel durum açıklaması, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlandı. Yapılan KAP açıklamasında şu bilgilere yer verildi: “Şirketimiz tarafından yurtiçinde ihraç edilen, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş’nin fon kullanıcısı olarak yer aldığı 100.000.000 TL nominal değerdeki, 171 gün vadeli, yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikalarının satış işlemleri tamamlanmış olup yatırımcı hesaplarına virmanları gerçekleştirilmiştir. Kamuoyunun bilgisine arz olunur.”

Kira sertifikası ihracına ilişkin açıklama yapan Türkiye Finans Genel Müdür Vekili Abdüllatif Özkaynak, şunları söyledi: “Sektöre yön veren bir katılım bankası olarak kuruluşumuzdan beri geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerle müşterilerimize yatırım ve finansman çözümleri sunuyoruz. Faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olması ve ikinci el piyasada alınıp satılması nedeniyle yatırımcılar açısından oldukça cazip bir ürün olan son kira sertifikası ihracımız, bireysel ve kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Türkiye Finans Katılım Bankası olarak önümüzdeki dönemde de yurtdışında ve yurtiçinde yapacağımız yeni kira sertifikası ihraçları ile kaynaklarımızı çeşitlendirmeye devam edeceğiz.”

Habere Yorum Yapın