Albaraka Türk, Çinli dev şirketle anlaştı

Faizsiz bankacılık sektörünün önde gelen kuruluşlarından Albaraka Türk, ödeme sistemlerinde çıtayı yükseltti. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 2016 sonundan itibaren  250 ATM’sinde UnionPay kartları kabul edilecek.

Albaraka Katılım Bankası, faizsiz finans sektörünün önde gelen aktörlerinden biri. China Unipay ise dünyanın önde gelen ödeme sistemine sahip şirketlerinin başında geliyor. İşte bu iki kuruluş, işbirliği anlaşması imzaladı. 5.4 milyar kartla dünyanın en büyük ödeme sistemi olan China UnionPay çatısı altındaki UnionPay International, Türkiye’deki işbirliklerine bir yenisini ekliyor. Türkiye’deki ilerleyişine hız kesmeden devam eden UnionPay, Albaraka Türk Katılım Bankası ile yeni bir çalışmaya başlıyor.

23 Mayıs’ta UnionPay’in Şangay’daki Genel Merkezi’nde imzalanan anlaşma kapsamında, Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 250 ATM’sinde UnionPay kartları kabul ediliyor olacak. 2016 sonu itibariyle hayata geçecek proje kapsamında, önümüzdeki dönemde kart anlaşmasının da gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

Şangay UnionPay International Genel Merkez’de UnionPay International İş Geliştirme Direktörü Larry Wang ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine katılan Albaraka Türk Katılım Bankası CEO’su Dr. Fahrettin Yahşi, “Ödeme Sistemleri konusunda her türlü yeni açılımı önemsiyoruz. Bu kapsamda başlangıçta ATM’lerimizde UnionPay International kartlarının işlem yapabiliyor olması önemli bir kazanım olacaktır. Özellikle UnionPay kartlarının yoğun olarak kullanıldığı ülkelerden yoğun turist kabul eden bir ülke olarak Türkiye’ye seyahat eden kullanıcılar için bir ihtiyaca cevap verdiğimizi düşünüyoruz. Albaraka Türk olarak alternatif kanallarımızı etkin kullanım stratejimiz doğrultusunda yatırım ve yeniliklerimize devam etmeyi çok hayati buluyoruz” dedi.

UnionPay International İş Geliştirme Direktörü Larry Wang ise Türkiye’de elde ettikleri hızlı ilerleyişi ve önümüzdeki döneme ilişkin beklentileri şöyle özetledi: “Uzun dönemde hedefimiz, tüm Türkiye genelinde ATM ve POS’larda kabul edilme oranımızı yüzde 100’e ulaştırmak. 2015 yılında yaptığımız ve 2016’da devam ettiğimiz kart kabul projeleri bu hedefe kararlı bir şekilde yaklaştığımızın kanıtıdır. UnionPay kartları şu anda Türkiye’de 1 milyondan fazla işyerinde ve 16.000’in üzerinde ATM’de kabul ediliyor. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek ve pazardaki kabul kapsamımızı daha da artırmak için çabalıyoruz. Bu anlamda Albaraka Türk Katılım Bankası ile yaptığımız işbirliği çok önemli bir gelişmedir. Bir sonraki adımda Türk bankaları ile kart konusunda da çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz.”

TÜM UNIONPAY KULLANICILARI HEDEFLENİYOR

UnionPay International ve Albaraka Türk Katılım Bankası arasında gerçekleştirilecek işbirliğiyle, Türkiye’yi ziyaret eden Çin ve Uzakdoğulu UnionPay kullanıcıları başta olmak üzere, çok daha geniş bir kitleye hizmet verilmesi hedefleniyor.

Yurtdışı kullanımlarda özellikle güvenlik, düşük maliyet ve ek ayrıcalıklar sunması nedeniyle kart sahiplerinin kullanmayı tercih ettiği UnionPay kartlar, bu işbirliği sayesinde Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 250 ATM’sinde kullanılabilecek.

Albaraka Türk Katılım Bankası, faizsiz bankacılığın Türkiye’deki öncü kuruluşlarından biri olarak kabul ediliyor. 80 ülkede 1000’e yakın bankayla kurduğu muhabirlik ağıyla hizmet veren bankanın, biri yurtdışında olmak üzere toplam 213 şubesi bulunuyor.

Habere Yorum Yapın