Türkiye Finans’ta yönetim gençleşti

Türkiye Finans Katılım Bankası’nda yeni genel müdür yardımcıları atandı. Yönetim Kurulu kararıyla tamamı şirket içinden atanan 4 yeni genel müdür yardımcısı görevlerine başladı

Katılım bankacılığının öncü kuruluşu Türkiye Finans’ın Yönetim Kurulu, 4 genel müdür yardımcılığı görevi için yeni atamalar yaptı. Türkiye Finans Katılım Bankası’nda genel müdür yardımcılığı görevine atananlar, uzun yıllardır bankanın çeşitli pozisyonlarında görev alıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mete Kanat, Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Mete Kanat’tan boşalan Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine ise Özer Baran atandı.

İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Züleyha Büyükyıldırım, Kredi Kalitesi ve Tahsilatlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na da Ahmet Mertgetirildi.

Görevlerine başlayan yeni genel müdür yardımcılarına ilişkin bilgiler şöyle…

METE MEHMET KANAT (Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

1977 yılında Ankara’da doğan Mete Mehmet Kanat, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA derecesi bulunan Kanat, 2001-2007 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Bankalar Yeminli Murakıbı, 2007-2011 yılları arasında Ukrayna Creditwest Bank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2011 yılında Resmi Raporlama ve Finansal Kontrol Müdürü olarak Türkiye Finans Katılım Bankası ailesine katılan Kanat, 2014 yılında Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Direktör, 31 Mart 2016 tarihinde ise aynı görevi sürdürmek üzere Risk Yönetim Merkezinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Mete Kanat Türkiye Finans Katılım Bankası’ndaki görevine, Finans ve Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

ZÜLEYHA BÜYÜKYILDIRIM (İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

1981 İstanbul doğumlu Züleyha Büyükyıldırım, 2004’te İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini tamamladı. Çalışma hayatına Kuveyt Türk Katılım

Bankası’nda başlayan Büyükyıldırım, 2006’da Türkiye Finans ailesine katıldı. Hazine Müdürlüğü’nde sürdürdüğü görevinin ardından Strateji ve Program Yönetimi Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerini yürüttü. Büyükyıldırım, Türkiye Finans Katılım Bankası’ndaki görevine, İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

ÖZER BARAN (Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

1977 yılında İzmir’de doğan Özer Baran, Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi-Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını İzmir Ekonomi Üniversitesi Finans Ekonomisi bölümünde tamamlayan Baran, doktorasına Kadir Has Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünde devam etmektedir. Çalışma hayatına 1999 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş olarak başlayan Baran, 2007-2009 yılları arasında HSBC Bank A.Ş. Kurumsal ve Ticari Krediler departmanında Müdür Yardımcısı, 2009-2010 yılları arasında Eurobank Tekfen A.Ş. Risk Yönetimi departmanında müdürlük görevinde bulundu. 2010 yılında katıldığı Türkiye Finans ailesinde sırasıyla Risk Politikaları ve Raporlama Müdürlüğü ve Proje Kredileri ve Ticari Tahsis Müdürlüğü departmanlarında müdür olarak görev yapan Baran, bundan sonra görevine Türkiye Finans Katılım Bankası Risk Yönetim Merkezi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek.

AHMET MERT (Kredi Kalitesi ve Tahsilatlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı)

1978 yılında Kırşehir’de doğan Ahmet Mert, İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2001 yılında Garanti Ödeme Sistemleri’nde göreve başlayan Mert, Risk Yönetimi ve Ar-Ge/İş Geliştirme birimlerinde Krediler Tahsis, İzleme ve Takip Strateji ve Politikalarından sorumlu olarak görev yaptı. 2006’da global danışmanlık firması Experian Türkiye Ofisi’ne Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi’nden sorumlu Danışmanlık ve Destek Birimi yöneticisi olarak katıldı. 2010 yılında Risk Analiz Müdürü olarak Türkiye Finans Katılım Bankası’nda çalışmaya başlayan Mert görevini, Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Kalitesi ve Tahsilatlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürecek.

Habere Yorum Yapın