Vakıf Katılım’da Danışma Kurulu oluşturuldu

Katılım bankacılığı sektörünün en genç oyuncusu Vakıf Katılım, ürün ve hizmetlerinin katılım bankacılığı prensiplerine uygunluğu konusunda yol gösterici olacak Danışma Kurulu’nu hayata geçirdi.

Vakıf Katılım’ın yeni Danışma Kurulu’nda İslam hukuku konusunda Türkiye’de en yetkin isimler olarak gösterilen Prof. Dr. Hayrettin Karaman ve Prof. Dr. Hamdi Döndüren’in yanı sıra İslam Ekonomisi alanının en deneyimli akademisyenleri arasında bulunan Prof. Dr. Arif Ersoy yer alıyor.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Faizsiz bankacılık konusunda hassasiyet taşıyan yurt içindeki müşterilerimiz ve yurt dışı fon sahipleri açısından faaliyetlerimizde görüş alabileceğimiz Danışma Kurulu’muzu oluşturmak için uzun süredir çalışıyoruz. Bu vesileyle alanlarının en yetkin isimleriyle bir araya gelme fırsatı bulduğumuz için büyük memnuniyet duyuyoruz. Sektörün en yeni ve dinamik oyuncusu olarak önümüzdeki dönemde katılım bankacılığını ileriye taşıyacak yeni ürün ve hizmetlere imza atmak istiyoruz. Bu noktada Danışma Kurulu’muzun görüşleri en önemli dayanağımız olacak” dedi.

Habere Yorum Yapın