“Hedefimiz, hayat sigortasından uzak duranlar”

Sigorta sektöründe sunduğu faizsiz ürünleriyle önemli bir ihtiyaca karşılayan Katılım Emeklilik, hayat sigortacılığında bu yıl 60 bin yeni poliçe sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Sektörde bulunan kredi hayat, kritik hastalıklar ve destek ferdi kaza sigortalarıyla 2015 yılında faizsiz sigortacılık ürünlerini tercih eden katılımcılara güçlü bir seçenek sunan Katılım Emeklilik, birinci yılında ortalamanın üzerinde bir performans sergiledi. 2015 yılında kredi hayat sigortasında 37 bin, krediden bağımsız ürünlerde de 10 bin poliçe sayısına ulaştı. Faizsiz emeklilik ve hayat sigortacılığını birlikte sunan ilk firma olan Katılım Emeklilik, kısa bir sürede banka sigortacılığında, sigortalama oranlarında yıllardır bu işi yapan sigorta şirketlerinin seviyelerini yakalamayı başardı. Sektörü genişletmek için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Katılım Emeklilik Genel Müdür Ayhan Sincek, “Bu yılda da geçen yılki performansımızı artırarak 60 bin yeni sigortalının sistemden faydalanmasını sağlamak öncelikli hedefimiz. Amacımız, hayat sigortalarından uzak duran kişilerin sigortalanmasını ve daha fazla kişinin sigortacılık hizmetinden gönül rahatlığıyla faydalanmasını sağlamak. Her hane halkının ihtiyacı olan sigorta ürünlerini katılım prensipleri ile sunabiliyoruz.”şeklinde konuştu.

‘ÜRÜN ÇEŞİTLERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRECEĞİZ’

Yeni ürün planlarından bahseden Ayhan Sincek sözlerini şöyle sürdürdü:“Sigortalılarımızın her anında yanlarında olabilmek üzere hayat sigortacılığı alanındaki ürün çeşitlerimizi zenginleştirmeye devam edeceğiz. Bu yıl da ferdi kaza sigortasının kapsamını genişleterek tam destek ferdi kaza sigortasını sunacağız. Ayrıca bir başka önemli alan olan eğitimde de faizsiz sigortacılıktan yararlanmak isteyen tüketicilere yönelik yeni sigorta ürünleri geliştiriyoruz.

Kaynak: Star

Habere Yorum Yapın