Kuveyt Türk, dijital BES dönemini başlattı

Kuveyt Türk’ün hizmete sunduğu, Türkiye’nin ilk dijital faizsiz bankacılık platformu Senin Bankan, dijital bankacılık alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha katıyor.

Bankanın, tüm müşterilerine bankacılık işlemlerini istediği zamanda ve istediği yerde gerçekleştirebilmeleri için hizmete sunduğu ve kısa sürede on binlerce müşteriye ulaşan Senin Bankan, bir ilke imza atarak Bireysel Emeklilik Sistemi’ni dijital ortama taşıdı. Kuveyt Türk, bu hizmetle katılım bankacılığında BES işlemini online yapan ilk ve tek firma oldu.

Senin Bankan BES Emeklilik Planına başvurmak için öncelikle Senin Bankan üzerinden basit bir formun doldurulması gerekiyor. Ardından, Kuveyt Türk’ün iştiraki olan Katılım Emeklilik müşterilerle iletişim kuruyor ve gerekli bilgileri aktararak BES üyelik işlemini gerçekleştiriliyor. Bu uygulamayla BES katılımcıları şubeye gitmeden, daha düşük masraflı emeklilik planına dahil olup, daha düşük katkı payı ile emeklilikleri için birikim yapabiliyor.

“Gençleri BES ile tanıştırmayı hedefliyoruz”

Son yıllarda Türkiye’de ciddi bir müşteri potansiyeline ulaşan Bireysel Emeklilik Sistemi’nin devlet desteği ve kurumların bu alandaki kampanyaları ile ilgi odağı olmaya devam ettiğini belirten Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, Dijital Bankacılığın kazanımlarının artmasıyla, özellikle gençleri Bireysel Emeklilik Sistemi ile tanıştırmayı hedefliyoruz. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin dijital ile buluşması, devlet desteği, masrafların azalması BES’i güvenli bir limana dönüştürüyor. Böylelikle Senin Bankan dijital bankacılığın etki alanını da genişletmeye devam ediyor” dedi.

Senin Bankan’ın hizmet kolaylığı ile değişen müşteri ihtiyaçlarına cevap verme noktasında diğer bankalardan farklılaştıklarını ifade eden Oral, “Senin Bankan BES emeklilik planı düşük masraflı olarak müşterilere sunulacak. BES başvurusu yapan müşterilerimize katkı payı odaklı altın puan, alışveriş fırsatı gibi farklı alternatifler getiren çeşitli kampanyalardan faydalanabilecekler” dedi.

Kuveyt Türk hakkında:

1989 yılında kurulan faizsiz finans sisteminin önde gelen kuruluşlarından Kuveyt Türk, tasarruf sahiplerine ve iş adamlarına, yurt içinde ve yurt dışında şubeleri ve muhabir bankaları vasıtasıyla hizmet veriyor.

Kuveyt Türk 2009 – 2015 yılları arasında yıllık ortalama yüzde 35’lik büyüme oranı ile aynı dönemde yüzde 18 büyüyen konvansiyonel bankacılık ortalamasının ve yüzde 31 büyüyen katılım bankacılığı ortalamasının üzerinde bir büyüme performansı sergiledi. Kuveyt Türk, 2016 Haziran sonu itibariyle Türkiye genelinde 380 şube ile faaliyet gösterirken yurtdışında da Bahreyn şube ve Dubai’deki iştirak ile Almanya’daki iştiraki KT Bank AG ile çalışmalarını sürdürüyor.

Habere Yorum Yapın