Sigortacılar, “Tekafül Zirvesi”nde buluşacak

Dünya Bankası, Hazine Müsteşarlığı ve İslami Finansal Hizmetler Kurulu’nun işbirliğiyle bugün ve yarın “İstikrarlı ve Kapsayıcı Bir Finansal Sistem İçin Tekâfül Sektörünün Önemi” konferansı düzenlenecek.

Dünya Bankası, Hazine Müsteşarlığı, İslami Finansal Hizmetler Kurulu’nun işbirliğinde Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ve Katılım Sigortacılığı Derneği’nin sponsorluğunda tekâful (katılım sigortacılığı) sektörünün öneminin konuşulacağı bir konferans düzenleniyor. 30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Polat Renaissance Hotel’de (Balmumcu/Beşiktaş) düzenlenecek olan “İstikrarlı ve Kapsayıcı Bir Finansal Sistem İçin Tekâful Sektörünün Önemi” isimli konferansa ilgi duyan tüm katılımcılar davet ediliyor.

İki gün sürecek program; Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Johannes Zutt, Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç ve İslami Finansal Hizmetler Kurulu Genel Sekreteri Mr. Jaseem Ahmed’in yapacağı açılış konuşmaları ile başlıyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TSB Başkanı Ramazan Ülger, Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı Özgür Koç ise açılış konuşmacıları arasında yer alıyor.

İlk gün dört oturumun yapılacağı konferansta şu başlıklar ele alınacak:

  • Tekâful Sektörüne Küresel Bakış; Trendler ve Son Gelişmeler
  • Tekâful’de Düzenleyici Gelişmeler ve Sektöre Etkileri; Farklı Yaklaşımların Karşılaştırılması
  • Etkin Finansal Katılım için Microtekâful’un Önemi
  • Tekâful’de Risk Yönetimi ve Kurumsal Yönetim

Konferansın ikinci gününde ise şu konular konuşulacak:

  • Retekâful Sektörünün Gelişmesinde Karşılaşılan Zorluklar
  • Tekâful Sektörünün Vizyonu ve Yeni Perspektifler

Habere Yorum Yapın