Borsa İstanbul’dan gizemli yatırımcı açıklaması geldi

Borsa İstanbul ‘Herif’ lakaplı bir işlemcinin borsa işlemlerine yönelik çıkan haberlerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı

Borsa İstanbul, son dönemde gündeme oturan ‘Herif’ lakaplı bir işlemcinin borsa işlemlerine yönelik çıkan haberlerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dün bazı basın organlarında, Borsamızda gerçekleşen işlemlerle ilgili olarak muhtelif haberler yayınlanmıştır. Bunlara ilişkin olarak, Borsamız piyasalarında işlem gören paylarda gerçekleşen her türlü fiyat ve miktar hareketlerinin, Borsamızda kurulu olan ve belirli kriterlere göre çalışan gözetim sisteminin yanı sıra, bu paylar hakkında Borsamıza ulaşan ihbar ve şikayet başvuruları ile yazılı ve görsel basında yer alan haberlerin de dikkate alınması ve değerlendirilmesi suretiyle rutin olarak izlenerek ve incelenerek, şüpheli hallere rastlanıldığı durumlarda yetkili mercii olan Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) iletilmektedir. Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.”

Geçen hafta Borsa İstanbul’da, Bloomberg’in haberine göre ismi bilinmeyen gizemli bir yatırımcının, geliştirdiği algoritma ile hareket edip, kazanç sağladığı gündeme gelmişti.

Habere Yorum Yapın