Fahrettin Yahşi’ye “En İyi CEO” Ödülü

Albaraka, “Türkiye’nin En İyi CEO’ları” listesine giren tek katılım bankası oldu. Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka’nın Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, Harvard Business Review Türkiye tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En İyi Performans Gösteren CEO’ları” listesinde yer aldı.

Albaraka Türk Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, Harvard Business Review Türkiye ve INSEAD’ın araştırmasına göre, “Türkiye’nin En İyi Performans Gösteren CEO’ları” listesinde ilk 50 isim arasına girdi. Yahşi, liste genelinde sıralamaya giren tek katılım bankası yöneticisi oldu.

Farklı sektörlerden önde gelen yöneticilerin yer aldığı ve dünya genelinde iki yıldır hazırlanan çalışma, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka’nın Genel Müdürü Dr. Fahrettin Yahşi, Albaraka olarak “Türkiye’nin En İyi Performans Gösteren CEO’ları” listesinde yer almaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Türkiye’de 30 yılı geride bırakan bir katılım bankası olarak, global ve son derece seçkin bir yayın tarafından yapılan bir araştırmada yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Albaraka olarak son derece dinamik olan bankacılık sektöründe göstermiş olduğumuz gayretlerin bu şekilde takdir edildiğini görmek motivasyonumuzu arttırıyor. Gelecek planlarımızı hayata geçirirken bize cesaret veriyor” diye konuştu.

Çalışma kapsamında, Avrupa’da bulunan işletme okullarından INSEAD’da geliştirilen özel bir metodoloji yardımıyla 100’den fazla şirket, pek çok parametreye bağlı kalınarak değerlendirildi. Ulusal ve uluslararası güvenilir veritabanlarından toplanan veriler ışığında oluşturulan çalışma, Türkiye’nin en başarılı tepe yöneticilerinin belirlenmesini sağladı.

Habere Yorum Yapın