İngiltere’nin imdadına Ülker yetişti

İngiltere’de 2015 sonunda yaşanan ve fabrikalarda üretimi sekteye uğratan selin ardından İngiliz basınına en sevilen bisküvi markalarında adeta kıtlık yaşandığı basına yansımıştı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, dün bu konuyla ilgili ilginç bir tweet paylaştı. Ülker, “Biraz abarttık mı nedir!” yazarak İngiliz Daily Telegraph’ta yer alan bir haberin linkini paylaştı.

Burada yer alan habere göre, sel üzerine sevilen bisküvi markalarında arz sorunu yaşanınca ülkeye 2 Boeing 777 dolusu bisküvi gönderildi. Yıldız Holding’in satın aldığı United Biscuit, İngilizlerin favori bisküvi markalarından McVitie’s’in sahibi.

Habere göre, bu hafta iniş yapan uçaklar Emirates Havayolları’na ait. United Biscuit’e ait Carlisle’daki fabrikanın sel dolayısıyla kapanmak zorunda kaldığı hatırlatılan haberde, bazı bantlarda üretimin yeni yeni başladığı ifade edildi.

United Biscuit daha önce yaptığı açıklamada “Üretimin normal sayılara dönmesi birkaç ay sürer. Bu sürede McVitie’s, Jacob’s, Carr’s ve Crawford markalarında arz sıkıntısı yaşayabiliriz” demişti.

Habere Yorum Yapın