Kuveyt Türk’ün net karı 445 milyon lira

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2016 yılı olağan genel kurulu toplantısını bankanın Esentepe’deki Genel Müdürlük binasında banka üst yönetimi, genel kurul üyeleri ve hissedarlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

Kuveyt Türk 2015 yılına ilişkin olağan genel kurulunun gündem maddeleri arasında 2015 yılı finansal tablosunun değerlendirmesi ve yeni yönetim kurulu üyelerinin genel kurulun onayına sunulması vardı. Toplantıda, 2015 yılı net kârının bir önceki yıla göre yüzde 20 artışla 445 milyon TL’ye ulaştığı tüm üyelere resmi olarak ilan edildi. Genel kurulda, elde edilen bu kardan 260 milyon TL sermaye artışı yapılarak karşılığında, ortaklara bedelsiz hisse verilmesine karar verildi.

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan genel kurulda yaptığı konuşmada bankanın 2015 yılı için belirledikleri tüm bankacılık hedeflerine ulaştıklarını, istikrarlı ve sürdürülebilir büyümenin devam ettiğini, 2015’te katılım bankacılığı sektöründe ilklere imza attıkları, alternatif dağıtım kanalları alanında çalışmaların hızlandığı, yurtdışı yatırımları, hizmet ve ürün çeşitliliği ile katılım bankacılığı sektörüne öncülük etmeye devam ettiklerini söyledi. Uyan, 2016 yılını da Kuveyt Türk’ün vizyonundaki önemli hedeflerine ulaşmasını sağlayacak başarılar ve gelişmelerle tamamlanacağına inancını dile getirdi.

Habere Yorum Yapın