“Sürprizlerimiz devam edecek”

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 2016 yılının ilk yarısına ilişkin planlarını açıkladı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker Capital dergisine özel verdiği röportajda, 2016 yılının ilk yarısında 2 -3 sürpriz açıklayacaklarını ifade etti. Ülker, e-ticaret alanında bir şirket açacaklarını belirtti.

Ülker, geçtiğimiz aylarda Ülker, Godiva, United Biscuits ve DeMet’s işlerini birleştirerek Pladis adında yepyeni bir oluşum yarattı.

Rauf Ateş’e özel konuşan Ülker, “Şirketlerimizi diyet-rejim moduyla satma dönemi bitti. Şimdi normal sisteme geri döneceğiz. Yılın ilk yarısında size 2-3 sürprizimiz olacak” dedi.

“ADIM GİBİ BİLİYORUM”

Murat Ülker, “Yılın ilk yarısında size 2-3 sürprizimiz olacak. Bazılarına ‘Aa’ diyeceksiniz, bazılarına bunu biliyorduk diyecekseniz. Adım gibi biliyorum” dedi.

Ülker, Yıldız Holding’in 8,2 milyar dolarlık gıda cirosu içinde aslan payının Pladis’e ait olacağını söyledi.

Murat Ülker, Pladis’in 3 önemli CEO tarafından yönetileceğini ifade etti ve “Şirketlerimizi aynı çatı altında toplayarak, esas işimiz bisküvi, şekerleme ve çikolatada lider olmak” dedi.

YENİ ALANA GİRİYOR

Murat Ülker, “Bakın hedeflerim arasına yeni bir yatırım koymuşum. Mesela burada diyor ki e-ticaret konusunda bir şirket kurulucak ve bu yıl fatura kesecek. Yani en az bir kategoride e-ticareti, ticari olarak uygulanabilir şekilde hayata geçirmem lazım. Bunu yapacağım” dedi.

BEN O ZAMANLAR KISA PANTOLONLUYDUM

Murat Ülker, Yıldız Holding olarak bu alandaki ilk yatırımlarını hatırlattı ve şöyle dedi:

“İlk başta Topkapı Takkeciler semtindeki fabrikamız vardı. Ona fabrika derlerdi ancak içinde sadece fırınlar vardı. Ben o zamanlar kısa pantolonluydum. Eniştem fabrika ile yakından ilgilenir, halam da fabrikadaki bekçi evinin üstünde otururdu. O zaman çok daha kadın işçi vardı. Bir yandan radyo dinleyip, bir yandan da paket yaparlardı. Daha sonra Topkapı’daki yeni fabrika Mithat Paşa durağının karşısına yapıldı. Sur dışında başka yerde elektrik olmadığı için fabrikayı trafonun yanına yapmışlar. Fakat hatırlıyorum su yoktu. Sonradan Terkos suyu bağlandı ama çoğu zaman akmazdı ve kamyonlarla fabrikaya su taşırdık.”

Habere Yorum Yapın