‘n11.com’dan 1 milyar TL ciro

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group ortaklığında kurulan Doğuş Planet’in e-ticaret platformu “n11.com”, 2015 yılında 1 milyar TL’lik ticaret hacmine ulaştı.

Yıl sonu itibariyle 2015’te 38 bin 500 kayıtlı mağaza, 27 milyon kayıtlı ürün, 6 milyona yakın üye, yıllık 400 milyona yakın ziyaret sayısını yakalayan n11.com, cirosunu da bir önceki yıla göre yüzde 40 artırdı. Doğuş Planet İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İzi Adato, “Platformumuzda bulunan işletmeler, n11.com’un E-ticaret deneyiminden faydalanarak 2015 yılı içerisinde 1 milyar liralık ticaret hacmine ulaştı. Bu, bizim ekonomiye kazandırdığımız, özellikle KOBİ ağırlıklı üreticilerin cirosudur” dedi.

 Genel Müdür Won Yong Jo da, KOBİ’leri e-ticarete taşıyarak, gerçekleşen ticari faaliyet sonucu devlete 290 milyon lira gelir oluşmasında aracılık ettiklerini, bu işletmelerin gelişimi için e-perakendenin maliyet avantajlarını kullanmalarını sağladıklarını kaydetti. Jo, bugüne kadar 26 milyon TL Ar-Ge yatırımı gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Habere Yorum Yapın